Ώρα για ματς...

Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016

Τα λάθη πληρώνονται... Αμπελόκηποι-Λυκόβρυση 0-1

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι η ομάδα μας γνώρισε την ήττα απο την πρωτοπόρο Λυκόβρυση με ένα γκολ στο 3ο λεπτό του παιχνιδιού απο τον Καπλάνη που εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία μεταξύ Τσέλιου και Κουκουμάφτση και πλάσαρε εύκολα τον Ζαραβέλη.
 Το ημίχρονο κύλησε ομαλά χωρίς κάποια σημαντική φάση ενώ στο 2ο μέρος φτάσαμε κοντά στην ισοφάριση όταν ο Κορδολαίμης δεν συννενοήθηκε καλά με τον τερματοφύλακα Βιτζηλαίο αλλά η προβολή του πέρασε ελάχιστα εκατοστά κόρνερ.Στο τελευταίο 10λέπτο  ανεβήκαμε για την ισοφάριση με αποτέλεσμα η Λυκόβρυση στην κόντρα να χάσει 2-3 ευκαιρίες με αποκορύφωμα το πλασέ του Καπλάνη που απομάκρυνε ο Ζαραβέλης με την βοήθεια του δοκαριού.

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ:(Μάλλης Γ.) : Ζαραβέλης,Παναγόπουλος,Μπάμε,Τσέλιος(60' Πελεκούδας),Μηνάς,Κουκουμάφτσης,Κύλογλου(84' Στασινούλιας),Μπεκιράι,Παπαδόπουλος(86' Πότση),Μάργα,Ανδριόπουλος

ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ:(Ιωάννου Κ.) :Βιτζηλαίος,Γρομητσάρης,Κορδολαίμης,Θάνος,Αγγελής,Ραυτόπουλος Π.,Σταματέλος(76' Παπαθανάσης),Μήτογλου,Κολοκοτρώνης(61' Δρακόπουλος),Ραυτόπουλος Δ.,Καπλάνης(89' Κορκούτι)